Danışmanlık komitesi, komite üyelerinin danışmanlık dünyasını tanımasını ve o alanda etkinlikler düzenleyerek gelişmelerini amaçlar. Komite yıl boyunca danışmanlık dünyasının her alanıyla ilgili çalışmalar yürütür. 

Komite yıl boyunca ilki Ekim ayında ikincisi ise Şubat ayında olmak üzere iki etkinlik ve üyelerin gelişimi için belirli aralıklarla eğitimler düzenler. Etkinlikler, Advanced Consultancy Training(6-7 Ekim) ve Consultancy Academy(23 Şubat)'dir. ACT, yönetim danışmanlığı şirketleriyle o alanda çalışmak isteyen öğrencilerin bululmasını sağlar. Consultancy Academy ise danışmanlık dünyasının gözde alanlarının alandaki en iyiler tarafından öğrencilerle buluşturulacağı bir etkinliktir. 

Komite Koordinatörü
Bahadır Ayan
bahadir.ayan@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Ece Zorlu
ece.zorlu@buyaktif.org

Baran Başkan
baran.baskan@buyaktif.org

Ezgi Bolat
ezgi.bolat@buyaktif.org

Girişimcilik komitesi, gelişen ve değişen Büyak ile birlikte yeni açılmış bir komitedir. Girişimcilik komitesinin başlıca amacı; insanları güncel konularla dinamik tutmak, girişimcilik ekosistemini komiteyle birlikte sorarak ve araştırarak öğrenmesini ve benimsemesini sağlamak. Ayrıca girişimcilik ekosisteminde merak ettiğin ne varsa yıl içerisinde düzenlenecek minik gezilerle (bunlar startup, kuluçka, paydaş gezileri olabilir) ve bizlerinde yaz boyunca bunu deneyimleyerek öğrendiği eğitimlerle (design thinking gibi) eğlenceli ve interaktif bir şekilde öğrenebileceksin.

Komite Koordinatörü
Kaya Aytuğ Demiral
kaya.demiral@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Ayşe Bayram
ayse.bayram@buyaktif.org

Mert Kaan
mert.kaan@buyaktif.org

Selin Akın
selin.akın@buyaktif.org

Mühendislik komitesi üyeleriyle Mühendislik alanındaki alanları tanır. Üyelerinin gelişimi için hardskill ağırlıklı eğitimler ve fabrika-şirket gezileri düzenler. Bazı haftalar mühendislik alanlarını tanımak için hocaları misafir eder. Mühendislik alanlarında yükselen trendlerle ilgili etkinlikler düzenler, komite üyelerinin ve katılımcıların bu alanları keşfetmesini ve gelişmesini sağlayarak onlara yardımcı olmaya çalışır. Bir üyesine birçok alan tanıtır ve onları istediği alanlarda geliştirmeyi hedefler. 

Komite Koordinatörü
Hakan Ekiz
hakan.ekiz@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Ezgi Arı
ezgi.ari@buyaktif.org

Kerem Puntar
kerem.puntar@buyaktif.org

Simge Taşdelen
simge.tasdelen@buyaktif.org

Yönetim komitesi komite üyelerini kurumsal hayata hazırlayarak bir adım önde mezun olmasını hedefler. Komitede verilen CV Hazırlama, Mülakat,Sunum Teknikleri,Liderlik Becerileri,Risk Yönetimi gibi eğitimlerle üyeleri kariyer hayatlarına hazırlamaya ve yönetim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler. Güncel işe alım trendlerini takip ederek bunların eğitimini komitede verir. Global şirketlere yapılacak çeşitli gezilerle daha okul hayatındayken bu şirketleri yakından tanıma fırsatı sunar. 

Komite Koordinatörü
Ceren Öyke
ceren.oyke@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Ege Yurtsever
ege.yurtsever@buyaktif.org

Ayberk Ergül
ayberk.ergul@buyaktif.org

Zişan Özdemir
zisan.ozdemir@buyaktif.org

Dış ilişkiler komitesi BÜYAK’a katkı sağlayabilecek, şirketler ve Boğaziçi Üniversitesi hariç Türkiye içindeki bütün kurum,kuruluş ve topluluklarla olan ilişkileri yönetir. Dış ilişkiler komitesi kısaca TİM, TOÇEV, Finlandiya Konsolosluğu, BÜMED gibi kurumlarla hem kişisel gelişimimizi sağlayacak hem de bize vizyon katacak iş birlikleri sağlamak, onlarla ortak etkinlik yapmak gibi görevleri kapsıyor. Aynı zamanda diğer okullardaki kulüplerle olan ilişkiyi yönetmek, üyesi olduğumuz EMT’nin (Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği) etkinliklerine katılmak ve düzenlemek dış ilişkiler komitesinin kapsamına giriyor. Dış ilişkiler komitesi sene içinde üyelerinin kariyerleriyle ilgili soruları yanıtlayabilecekleri ve o alanda kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler verir.

Komite Koordinatörü
Simge Karadeniz
simge.karadeniz@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Doruk Kaan
doruk.kaan@buyaktif.org

Naz Karaca
naz.karaca@buyaktif.org

Özge Bolat
ozge.bolat@buyaktif.org

BÜYAK bünyesinde ESTIEM (Avrupa Endüstri Mühendisliği ve İşletme Öğrencileri Topluluğu) ve IAESTE (Teknik Deneyim için Uluslarası Öğrenci Değişim Organizasyonu) gibi geniş çaplı toplulukları bünyesinde barındırdığı için, uluslararası ilişkiler komitesi BÜYAK'ın bu organizasyonlarla olan her yönlü ilişkisinden sorumludur. ESTIEM sene boyu içimde etkinlikler barındıran bir organizasyon ve biz de BÜYAK olarak senede en az 3 etkinlik düzenliyoruz. Komite bu etkinliklerin düzenlenmesinden, yurtdışından gelen misafirlerin karşılanmasından ve ESTIEM merkezle paralel hareket etmekten sorumlu bu süreç boyunca. IAESTE'de ise sene boyu kurumsal bir işleyiş mevcut olup yaz dönemine kadar dışarıdan gelecek stajyerler için şirketlerle görüşülmektedir. Bu sırada Boğaziçi öğrencileri de bizlere gelen formlar yardımıyla diğer ülkelerdeki staj yerleriyle eşleştirilir. Yazın ise bize gelen stajyerlerle ilgilenmek için tüm IAESTE lokal komiteleriyle birleşip çeşitli etkinlikler organize edilir ve stajyerlerin İstanbul deneyimini sonuna kadar yaşaması sağlanır. Şu anki planlarımızda komite olarak bu iki organizasyonu yürütmeye devam etmek mevcut olup sene içerisinde diğer uluslararası organizasyonlarla nasıl birliktelik sağlanır buna kafa yormayı da planlarımız arasına koymuş bulunmaktayız.

Komite Koordinatörü
Yiğit Göktuğ Torun
yigit.torun@buyaktif.org

Komite Direktörleri
Alara Hasırcıoğlu
alara.hasircioglu@buyaktif.org

Mert Bay
mert.bay@buyaktif.org

TOP