Danışmanlık Komitesi

Advanced Consultancy Training , Türkiye'nin en büyük danışmanlık firmalarını bir araya getirerek öğrencilerin danışmanlığa dair kafalarındaki sorulara cevap bulmalarını sağlar. Toplamda 2 gün süren bu etkinlik kapsamında katılımcılar seminerlere ve interaktif vaka eğitimlerine katılırlar. İlk günün sonunda danışmanlık şirketleri tarafından mülakat simülasyonlarına da tabii tutulurlar. İkinci gün sonunda ise vaka analizi yarışması ve workshop gerçekleşir.

Girişimcilik Komitesi

Boğaziçi Üniversitesinin ilk ve tek dijital girişimcilik zirvesi ve yarışması olan e-Founder’ı düzenliyoruz. Etkinliğin ilk aşaması olan zirve 21 Ekim’de herkese açık bir şekilde gerçekleşecek ve içerisinde öğrencilerin kendilerine unutamayacağı bir çok deneyimler yaşatacak atölyeler, paneller ve dahasının yer aldığı bir gün olacak. İkinci aşama ise 21 Ekim gününden Mart ayındaki final gününe kadar devam edecek bir yarışma süreci olacak ve bu süreçte bilgilendirmek adına tek günlük MeetUplar ve Bootcamp düzenlenecek.

Yönetim Komitesi

Türkiyenin en prestijli vaka analizi yarışması All-Rounder bu sene 9-11 Kasım tarihlerinde gerçekleşek.Türkiyenin en iyi üniversitelerinden ön elemeye tabii tutularak seçilen katılımcılar 3 gün boyunca 4 farklı alanda vaka çözüp iş dünyası yeteneklerini ölçme fırsatı bulacaklar. Yarışma finalinde en yüksek puana sahip olan takım "all rounder" unvanının ve 7500 TL ödülün sahibi olacak.

Mühendislik Komitesi

Bu sene ilk defa düzenleyecek olduğumuz Data&Analytics Summit 25 Kasım tarihinde gerçekleştirilecektir. Son zamanlarda nerdeyse her alanda kullanılmaya başlanılan ve yükselen bir iş alanı olan veribiliminin farklı yönleri bu zirvede işlenecektir. Veribiliminin neden-nasıl kullanıldığı, kullanım örnekleri, geleceği ve daha birçok konuyu bu zirvede önemli kişilerden dinleme fırsatı bulacaksınız.

Dış İlişkiler Komitesi

Bu sene 12.si gerçekleşecek olan OKUL 3 gün süren ve katılımcılara kariyer yollarını buldurmayı hedefleyen bir kariyer etkinliğidir. Katılımcılar 3 gün boyunca çeşitli şirketlerin CEO'larını dinleyip ilham alır, şirket gezileriyle şirketleri yakından tanıma fırsatı bulur ve bu sene ilk defa düzenlenecek olan iş dünyası simülasyonuyla kariyerlerine yön çizerler. Ayrıca etkinliğin gece eğlenceriyle katılımcılar birbirini tanıyıp network kazanma fırsatı bulurlar.

Mühendislik Komitesi

Data Analytics Challenge üç farklı şirketle birlikte üç haftayı dolu dolu geçireceğiniz bir maratondur.
Data setleri Kaggle platformuna şirketler tarafından yüklenecektir ve yarışmacıların online projeleri haftalık süreler dahilinde çözüp sisteme göndermeleri gerekmektedir.
Yarışmacıların final gününe katılabilmeleri için iki online projeyi de çözmeleri gerekmektedir.
9 Şubat Final günü Boğaziçi Üniversitesi'nde bir vaka analizi yapılacak ve haftalık birincilerin yanında dereceye giren yarışmacılara da çeşitli ödüller verilecektir.

Danışmanlık Komitesi

Consultancy Academy danışmanlık sektörünü her yönüyle tanıtan, Yönetim Danışmanlığı, Denetim Danışmanlığı, Finans Danışmanlığı, İK Danışmanlığı, Teknoloji Danışmanlığı ve SAP Danışmanlığı alanlarında seçkin şirketlerden dinleyebileceğiniz seminerler ve çeşitli workshoplarla kendinizi geliştirme fırsatı bulacağınız, danışmanlık sektörünü merak eden herkese açık tek günlük bir zirvedir.

Yönetim Komitesi

Business Srategy Summit, stratejiyi farklı yönleri ile ele alan, stratejinin ne olduğu, nasıl oluşturulacağı, hangi alanlarda nasıl kullanıldığı ve geleceği ile ilgili bir çok soruya cevap bulabileceğiniz bir zirvedir.
Business Srategy Summit'in amacı, kariyerine strateji ve iş geliştirme alanında devam etmek isteyen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencileri alanın önde gelen şirket ve akademisyenleriyle buluşturmaktır.

Danışmanlık Komitesi

Kariyer günleri, şirketlerin iki gün boyunca tam gün stand açmalariyle interaktif bir ortam oluşturacağı, şirketlerin öğrencilerle işe alım ve staj başvuruları/koşulları hakkında bilgilendirilirken bir yandan da şirket tanıtımları ve kısa süğreli mülakat simülasyonları yapabileceği bir kariyer etkinliğidir. Bizim de aralarında bulunduğumuz altı kariyer kulübü ortaklığıyla her sene düzenlenen Kariyer Günleri, Şubat itibariyle başlar ve Nisan ayının son haftası biter. Kariyer Günleri içerisinde yer alan Kariyer Fuarı 2019 yılında 1-2 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Yönetim Komitesi

Bir iş dünyası simulasyonu oyunu olan Boğaziçi Business Challenge, bu sene 6-7 Nisan'da gerçekleşecek. 2 gün süren Boğaziçi Business Challenge'ta katılımcılar online ortamda bir şirket kurarak bu şirketin Marketing, Customer Development, Finance ve Human Resource alanındaki stratejilerini belirleyerek şirketi yönetirler. Oyun finalinde en yüksek kar oranına sahip takım 1. olarak büyük ödülün sahibi olur.

TOP