Advanced Consultancy Training , Türkiye'nin en büyük danışmanlık firmalarını bir araya getirerek öğrencilerin danışmanlığa dair kafalarındaki sorulara cevap bulmalarını sağlar. Toplamda 2 gün süren bu etkinlik kapsamında katılımcılar seminerlere ve interaktif vaka eğitimlerine katılırlar. İlk günün sonunda danışmanlık şirketleri tarafından mülakat simülasyonlarına da tabii tutulurlar. İkinci gün sonunda ise vaka analizi yarışması ve workshop gerçekleşir.

Boğaziçi Üniversitesinin ilk ve tek dijital girişimcilik zirvesi ve yarışması olan e-Founder’ı düzenliyoruz. Etkinliğin ilk aşaması olan zirve 21 Ekim’de herkese açık bir şekilde gerçekleşecek ve içerisinde öğrencilerin kendilerine unutamayacağı bir çok deneyimler yaşatacak atölyeler, paneller ve dahasının yer aldığı bir gün olacak. İkinci aşama ise 21 Ekim gününden Mart ayındaki final gününe kadar devam edecek bir yarışma süreci olacak ve bu süreçte bilgilendirmek adına tek günlük MeetUplar ve Bootcamp düzenlenecek.

Türkiyenin en prestijli vaka analizi yarışması All-Rounder bu sene 9-11 Kasım tarihlerinde gerçekleşek.Türkiyenin en iyi üniversitelerinden ön elemeye tabii tutularak seçilen katılımcılar 3 gün boyunca 4 farklı alanda vaka çözüp iş dünyası yeteneklerini ölçme fırsatı bulacaklar. Yarışma finalinde en yüksek puana sahip olan takım "all rounder" unvanının ve 7500 TL ödülün sahibi olacak.

Bu sene ilk defa düzenleyecek olduğumuz Data&Analytics Summit 25 Kasım tarihinde gerçekleştirilecektir. Son zamanlarda nerdeyse her alanda kullanılmaya başlanılan ve yükselen bir iş alanı olan veribiliminin farklı yönleri bu zirvede işlenecektir. Veribiliminin neden-nasıl kullanıldığı, kullanım örnekleri, geleceği ve daha birçok konuyu bu zirvede önemli kişilerden dinleme fırsatı bulacaksınız.

Bu sene 12.si gerçekleşecek olan OKUL 3 gün süren ve katılımcılara kariyer yollarını buldurmayı hedefleyen bir kariyer etkinliğidir. Katılımcılar 3 gün boyunca çeşitli şirketlerin CEO'larını dinleyip ilham alır, şirket gezileriyle şirketleri yakından tanıma fırsatı bulur ve bu sene ilk defa düzenlenecek olan iş dünyası simülasyonuyla kariyerlerine yön çizerler. Ayrıca etkinliğin gece eğlenceriyle katılımcılar birbirini tanıyıp network kazanma fırsatı bulurlar.

Bir iş dünyası simulasyonu oyunu olan Boğaziçi Business Challenge, bu sene 6-7 Nisan'da gerçekleşecek. 2 gün süren Boğaziçi Business Challenge'ta katılımcılar online ortamda bir şirket kurarak bu şirketin Marketing, Customer Development, Finance ve Human Resource alanındaki stratejilerini belirleyerek şirketi yönetirler. Oyun finalinde en yüksek kar oranına sahip takım 1. olarak büyük ödülün sahibi olur.

TOP